«Бюджет-2022 недосконалий, але реалістичний», – Ігор МОЛОТОК

Вчора, 2 грудня парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроєкт №6000 «Про Державний бюджет на 2022 рік». 

Порівняно з першим читанням доходи Бюджету збільшено на 54 732 млн грн /або на 4,3%/, видатки з – на 55.733,5 млн грн /або на 3,9%/,надання кредитів зменшено на 207,8 млн грн /або на 0,9%/.

Дефіцит (фінансування) збільшено на 792,1 млн грн /або на 0,4%/  граничний обсяг дефіциту державного бюджету встановлено на рівні 3,5% прогнозного ВВП.

Коментуючи особливості Головного кошторису, народний депутат України, голова підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Ігор Молоток зазначив, що  своєчасне ухвалення Державного бюджету – необхідний і важливий крок для забезпечення ключових потреб держави, економічної стабільності і можливостей для розвитку країни.

 – Голосував «за» Бюджет-2022, хоча абсолютно не згоден із забезпеченням соціальної складової. Попри рекордне збільшення дохідної частини – на 50 млрд – соціальні стандарти залишились на тому ж рівні, хоча потребують збільшення щонайменше вдвічі, – сказав парламентар.

Суттєвий мінус, на думку Ігоря Молотка, це недофінансування програми енергозбереження, яка передбачає термомодернізацію установ бюджетної сфери, що дозволило би на 30-40 % скоротити витрати на газ та електроенергію, що надзвичайно важливо в сьогоднішніх умовах. Недостатньо виділяється коштів і на програму медичних гарантій.

 – З очевидних плюсів: значне збільшення фінансування на будівництво шкіл, садочків, спортивних об’єктів, впровадження потужних інфраструктурних програм, спрямованих на відновлення доріг, модернізацію залізниці, підтримку промисловості. Це кошти, які підуть в громади, – зазначив парламентар.

Ігор Молоток також повідомив, що в новому Бюджеті передбачено перший мільярд на реалізацію програми «Питна вода України», що дозволить зрушити з місця проблему забезпечення людей якісною водою, як у містах, так і у селах.

Окрім цього виділено 6 млрд грн на соціально-економічний розвиток окремих територій і субвенцію на інфраструктурні проекти – 9 млрд грн.

Збільшено на 2 млрд грн. кошти, призначені для підвищення заробітної плати медичним працівникам державних закладів охорони здоров’я.

На 243,6 млн грн збільшено фінансування на централізовану закупівлю медичного обладнання.

Збільшено фінансування на розвиток фізичної культури, спорту вищих досягнень та резервного спорту (створення та розвиток баз олімпійської підготовки) на 751,8 млн грн.

На 400 млн грн збільшено фінансування на стимулювання розвитку індустріальних парків.

«Очевидно, що бюджет недосконалий, але реалістичний, і за підсумками першого кварталу намагатимемось максимально його скоригувати», – сказав Ігор МОЛОТОК.