Ігор МОЛОТОК: Близько 100 тисяч фізичних осіб-підприємців подали заявки на отримання державної допомоги

📌Згідно з офіційними даними вже близько 100 тисяч фізичних осіб-підприємців подали заявки на отримання державної допомоги через припинення діяльності у зв’язку з посиленням карантинних обмежень.

📌ФОПам, як і минулого року, планують видати по вісім тисяч гривень. ‼За статистикою тогоріч кошти отримали понад 480 тис підприємців і найманих працівників, що становить всього 10% від загальної кількості ФОПів. 💸Серед підприємців ці кошти вже прозвали «похоронними», адже дешевше зовсім закрити робоче місце, ніж утримувати його. ‼До речі, багато хто так і робить, про що свідчать цифри: у 2020 році закрилося на 16% більше ФОПів, ніж 2019-го. Все це говорить про неефективність вжитих заходів.

💪Натомість разом з колегами з депутатської групи «Партія «За Майбутнє» Депутатська група “Партія “За майбутнє” , ми пропонуємо дієвий варіант допомоги (законопроект 4663) – створити необхідні санітарні та гігієнічні умови, щоби підприємці могли працювати у звичному режимі навіть в умовах тотального локдауну.

✅Зокрема, спрямувати державні кошти на облаштування місць роздрібної та оптової торгівлі засобами індивідуального захисту, дезінфекції, розмежування місць (точок) торгівлі, розмежування осіб (клієнтів) відповідно до стандартів дистанції, обмеження захисними екранами (плівкою) тощо. ‼У разі прийняття цього законопроєкту, річні прямі витрати бюджету можуть скоротитися з понад 600 млн грн до 180 млн.

🔴Зволікання з ухваленням запропонованої ініціативи дуже боляче «б’є» по економіці.

– Народний депутат України Ігор Молоток