Ігор Молоток: “якщо земляки довірять мені захист своїх інтересів, працюватиму далі”

З наближенням дати позачергових парла­ментських виборів політичний «градус» підвищується: масово відбуваються з’їзди партій, на яких висувають кандидатів у народні депутати, лунають гучні заяви і викриття, презентації передвиборчих програм та планів першочергових дій претендентів у нардепи…

160 округ, в який входять Шостка і Коно­топ, частина Шосткинського, Конотопсько­го і Кролевецького районів, також вклю­чився у виборчий процес. Вже декілька кандидатів заявили про готовність йти до Верховної Ради.

Серед них і народний депутат України Ігор Молоток, який має наміри захищати права і інтереси своїх виборців у складі новооб­раного парламенту.

— Ігоре Федоровичу, Прези­дент розпустив Верховну Раду, призначено дату позачергових виборів, Конституційний суд виз­нав це рішення законним і виборчі перегони вже набирають обертів. У кандидатів наразі дуже багато ро­боти і мало часу, щоби нагадати про себе виборцям.

— Так, в мене зараз дуже гаряча пора, але точно не через вибори. Наразі триває реалізація проектів з відновлення дорожньої інфраструктури, ремонту і реконструкції об’єктів соціальної сфе­ри, які ми свого часу намітили разом з мешканцями міст і сіл, а тепер втілюємо в життя. Наприклад, нещодавно завер­шився ремонт об’їзної дороги міста Кро- левця. Більше двох років пішло на те, щоби захистити та реалізувати цей про­ект. Я вдячний всім, хто до цього долу­чився. Відремонтовано ще одну ділянку дороги у селі Чапліївці, завершився ре­монт кругової розв’язки, ремонтується вул. Кожедуба, продовжується ремонт вул. Воронізької у Шостці, триває ремонт доріг у Конотопі та Конотопсь­кому районі… Перелічувати об’єкти, на які вдалось залучити державні кошти, можу ще довго, але, думаю, вже і так зрозуміло, чим я наразі займаюсь.

— Чому все ж таки вирішили йти на вибори?

— Інспектуючи хід реалізації проектів, контролюючи якість виконан­ня робіт, багато спілкуюсь з людьми. Говоримо і про життя, і, звичайно ж, про політику. Люди кажуть, йди на вибори, бо треба ще оте доробити, а ось це — відремонтувати, а ось там ще дорогу треба зробити і т.д. І це найкраща мотивація, щоб знову взя­ти на себе відповідальність за долю рідного краю, адже депутатство у моєму розумінні — це не красномовні спітчі з трибуни Верховної Ради, це, перш за все, відповідальність перед людьми за взяті на себе зобов’язання. Тому, якщо земляки довірять мені захист своїх інтересів, працюватиму далі.

— Коли ще тільки заговорили про дострокові вибори, але ще не було, відомо, будуть вони чи ні, по Шостці вже розкидали купу листівок з Вашим портретом і переліком «гріхів», се­ред яких і високі та­рифи на опалення, і «дерибан» бюджетних коштів і т. ін. Згодом в інтернеті, як гриби після дощу, почали з являтись статті, у яких йдеться про те, що Молоток і голосує не так, і робить не те, і, взагалі, він зло­чинець. Як відреагували на такі закиди?

— Спокійно відреагував, бо вже не раз доводилось зустрічатись з роботою «міфотворців». Що тільки про мене не писали, але у невеликих містах і се­лах, де всі один одного знають, важко змусити людей повірити у відверту брехню. Моє ім’я часто пов’язують з Шосткинською ТЕЦ, звичайно, тільки у негативному контексті. Так, свого часу я був головою наглядової ради Шосткинської ТЕЦ і досі вдячний колективу, з яким ми крок за кроком вихо­дили з тієї безодні, у якій опинилось підприємство через недолуге хазяйну­вання. Не буду вдаватись у подробиці, шосткинці добре знають, що і як відбувалось. І хоча вже багато років я не маю відношення ні до ТЕЦ, ні до тарифів, легенда про те, що у всьо­му винен Молоток і досі жива. Більше того, нечисті на руку писаки переклю­чились на моїх друзів та знайомих. Момент «слави» настав, що зайвий раз підтверджує, що всі ці роки я працю­вав не даремно. Щиро вдячний людям, моїм землякам, які вірять не словам, а ділам.

Всі мої статки — у декларації, законотворчість — на сторінці Верховної Ради, моя робота — у звітах та на сторінках у соцмережах. У кого є до мене питання, пропозиції, будь ласка, телефонуйте, пишіть, приходьте, будемо розбиратись і працювати над тим, щоби у наших містах і селах відбувались зміни тільки на краще.

— Чи готові працювати з ново­обраним Президентом, як стави­тесь до його ініціатив щодо зняття недоторканності з депутатів, запро­вадження закону про незаконне збагачення? Чи не плануєте часом примкнути до якоїсь політичної сили?

— Президента обирають люди і їх вибір я завжди поважав і поважатиму. Оскільки у нас діє парламентсько-пре­зидентська форма правління, то, будемо сподіватись, і у ВР будуть обрані депута­ти, які вболіватимуть за людей. Ось тоді все буде гаразд і не важливо, від якої вони будуть партії. За закон про зняття депутатської недоторканності за свою каденцію я голосував вже мабуть разів 4 — завжди «за», про незаконне збага­чення, також — однозначно «за», тим більше наразі там усунуті всі юридичні казуси, які входили у протиріччя з Конституцією. А щодо партій, то ніколи не був партійним і не збираюсь, у мене «бос» один — мої виборці.

— Наразі багато нарікань на ме­дичну реформу. Невдоволені ходом реформування і пацієнти, і медичні працівники. Що робити?

— Так, дієвість реформування низь­ка. Доступність медичних послуг не зростає, а навпаки, якщо раніше у разі підвищення тиску можна було викликати швидку, то тепер медики лише порекомендують, що тобі треба зробити, щоби поліпшити свій стан. Не приїдуть вони і у разі високої тем­ператури. Безумовно, треба фахово підійти до вирішення цього питання і вжити відповідних заходів з тим, щоби змінити цю ситуацію. Зі свого боку роблю все можливе, аби підвищити доступність медичних послуг для людей. У минулому році для медичної служби Шосткинщини було придбано три нових санітарних автомобілі. Транспорт за­безпечить мобільність і оперативність сільських медиків, які зможуть вчас­но прийти на допомогу, врятувати не одне людське життя. Також триває реалізація медичного проекту «Здорова Сумщина», який був ініційований мною з метою наблизити медичні послуги до людей і зробити дійсно доступною первинну діагностику. У рамках про­екту вже проведено декілька виїзних прийомів лікарями Сумської обласної клінічної лікарні. Люди мали змогу, не виїжджаючи за межі населеного пункту, безкоштовно пройти медичний огляд та отримати професійну консультацію вузьких спеціалістів: ендокринолога, лора, окуліста, невропатолога, пульмо­нолога, гінеколога. Також проводилось ультразвукове дослідження.

— Великою проблемою як на Шосткинщині, так і на Конотопщині залишаються працевлаштування і низький рівень заробітної плати. А життя дорожчає.

— Саме тому одним з пріоритетів для мене було і залишається відновлення доріг. Це артерії життя! З якісними дорогами шанси завести інвесторів збільшуються в рази. Тож працюємо над цим. А тим часом відкриваємо і нові підприємства, де люди отримують гідну заробітну плату: Шосткинський елева­тор, виробництво пральних порошків, зміцнюючої сітки і т.д.

— Вам часто дорікають, що, займаючись ремонтами та реконструкціями, Ви відбираєте хліб у міської влади, натомість Ваша місія — законотворчість? Скільки законів вже написали?

— Так, мені не раз закидали мої опоненти, що я займаюсь не своєю роботою. Кажуть: «Твоє діло — за­кони, комунальна сфера — не рівень народного депутата». Скажу так: одне іншому не заважає, більше того, кон­кретна робота на місцях найкраще допомагає зрозуміти, що треба змінити в законодавстві, щоби вирішити пробле­ми, які турбують моїх земляків, а отже і більшість жителів країни. За неповні чотири роки мною у співавторстві з іншими депутатами було подано на розгляд понад 80 законопроектів.

— За декілька років Вам вдалось реалізувати багато проектів, спря­мованих на соціально-економічний розвиток міст і сіл виборчого округу. Один з наймасштабніших — це до­рога Шостка—Кролевець. Які плани на майбутнє?

— Коли мої земляки вперше мені довірили захист своїх інтересів, до­роги я будував тільки у мріях. А роз­починали ми відновлення дорожньої інфраструктури з внутрішньодомових проїздів, з під’їзних доріг. Мабуть, на все життя запам’ятаю, як старенькі бабусі просили підрівняти дорогу до цвинтаря. Сьогодні вже маємо чудову дорогу від Шостки до Кролевця, до Пирогівки. Відремонтовано частину до­роги Шостка—Глухів, на завершальній стадії ремонт вул. Воронізької. Зро­блено багато, але планів ще більше.

Мрію, що вже наступного року розпоч­немо ремонт дороги Шостка—Ямпіль та Зноб-Новгородське.

— Ще на початку своєї депутатської діяльності Ви почали відновлювати міські парки та сквери. Два роки тому у Шостці було відкрито колесо огляду, рік тому — фонтан. З цього приводу були різні думки, чим Ви керувалися при виборі цих об єктів?

— Так, мені казали, що поява таких об’єктв «не на часі», але чи може бути дитинство не на часі? Воно є і крап­ка, і якщо можна зробити так, щоб наші діти хоча б на краплиночку стали щасливіші, то треба братись і робити, зараз, бо іншого дитинства в них вже ніколи не буде. Фонтан збудовано за державні кошти, які б залюбки вико­ристало якесь інше місто, якби мені не вдалося довести колегам, Уряду, що пішохідний, музичний фонтан з різнокольоровою підсвіткою потрібен саме Шостці. І як виявилось — не по­милився, варто було тільки поглянути у щасливі очі тих малюків, які плеска­лись у фонтані, і батьків, які раділи від того, що їх діти щасливі. Великі плани по облаштуванню скверу ім. Кожедуба у Шостці. В ідеалі це має бути дитяче містечко, де б діти могли проводити час з користю та задоволенням. Також дуже важливо, що, не дивлячись на різного роду політичні перипетії, нам вдалося відстояти чесне ім’я нашого славетного льотчика-аса Івана Микитовича Кожеду­ба і увіковічнити його і в назві скверу в тому числі.

— Окрім цього, Ви активно взя­лись за встановлення дитячих і спортивних майданчиків як у містах, так і у селах…

— Діє програма по встановленню дитячих майданчиків. Наразі таких комплексів на Шосткинщині вже вста­новили 9, і 18 — у Шостці. Ц цьому році плануємо встановити ще 15.

Будуємо також спортивні майданчи­ки. Зокрема, сучасне футбольне поле зі штучним покриттям вже функціонує у шосткинській школі № 9 та у дворі по вул. Робочій, 5.

Триває реконструкція стадіону «Зірка»..

У селі Ковтуновому у цьому році встановили багатофункціональний спор­тивний майданчик. Подібні плануємо встановлювати і в інших населених пунктах мого виборчого округу.

На потреби освітньої сфери минуло­го року було додатково виділено 500 тис. грн. Кожна школа, дитячий садок, позашкільний заклад отримали по 50 тис. грн., які вони можуть використати для вирішення нагальних потреб.

— Вибори Президента показа­ли, що невдоволення суспільства діючою владою досягло критичного рівня. Люди покладають надію на нових політиків, хочуть бачити нові обличчя в Раді. Що скажете з цього приводу?

— Скажу одне — керуйтесь не емоціями і мріями, а логікою і розумом. Хоча б дізнайтесь більше про ту людину, за яку збираєтесь голосувати. Коли я вирішив йти в депутати, у мене не було ні багатої сім’ї, ні впливових родичів, ні високих покровителів, як немає і до сьогодні. Я пишаюсь тим, що я депутат від Сумщини, що у Раді мене знають як Молотка з Шостки, що мої колеги вже переймаються проблемами конотопсь­кого трамваю і вболівають за ремонт тих доріг, яких і на карті немає.

Дякую моїм землякам за віру в мене і довіру!

– Народний депутат України Ігор Молоток