Ігор Молоток: “якщо земляки довірять мені захист своїх інтересів, працюватиму далі”
З наближенням дати позачергових парламентських виборів політичний «градус» підвищується: масово відбуваються з’їзди партій, на яких висувають кандидатів у народні депутати, лунають гучні заяви і викриття, презентації передвиборчих програм та планів першочергових дій претендентів у нардепи…
160 округ, в який входять Шостка і Конотоп, частина Шосткинського, Конотопського і Кролевецького районів, також включився у виборчий процес. Вже декілька кандидатів заявили про готовність йти до Верховної Ради.
Серед них і народний депутат України Ігор Молоток, який має наміри захищати права і інтереси своїх виборців у складі новообраного парламенту.
— Ігоре Федоровичу, Президент розпустив Верховну Раду, призначено дату позачергових виборів, Конституційний суд визнав це рішення законним і виборчі перегони вже набирають обертів. У кандидатів наразі дуже багато роботи і мало часу, щоби нагадати про себе виборцям.
— Так, в мене зараз дуже гаряча пора, але точно не через вибори. Наразі триває реалізація проектів з відновлення дорожньої інфраструктури, ремонту і реконструкції об’єктів соціальної сфери, які ми свого часу намітили разом з мешканцями міст і сіл, а тепер втілюємо в життя. Наприклад, нещодавно завершився ремонт об’їзної дороги міста Кро- левця. Більше двох років пішло на те, щоби захистити та реалізувати цей проект. Я вдячний всім, хто до цього долучився. Відремонтовано ще одну ділянку дороги у селі Чапліївці, завершився ремонт кругової розв’язки, ремонтується вул. Кожедуба, продовжується ремонт вул. Воронізької у Шостці, триває ремонт доріг у Конотопі та Конотопському районі… Перелічувати об’єкти, на які вдалось залучити державні кошти, можу ще довго, але, думаю, вже і так зрозуміло, чим я наразі займаюсь.
— Чому все ж таки вирішили йти на вибори?
— Інспектуючи хід реалізації проектів, контролюючи якість виконання робіт, багато спілкуюсь з людьми. Говоримо і про життя, і, звичайно ж, про політику. Люди кажуть, йди на вибори, бо треба ще оте доробити, а ось це — відремонтувати, а ось там ще дорогу треба зробити і т.д. І це найкраща мотивація, щоб знову взяти на себе відповідальність за долю рідного краю, адже депутатство у моєму розумінні — це не красномовні спітчі з трибуни Верховної Ради, це, перш за все, відповідальність перед людьми за взяті на себе зобов’язання. Тому, якщо земляки довірять мені захист своїх інтересів, працюватиму далі.
— Коли ще тільки заговорили про дострокові вибори, але ще не було, відомо, будуть вони чи ні, по Шостці вже розкидали купу листівок з Вашим портретом і переліком «гріхів», серед яких і високі тарифи на опалення, і «дерибан» бюджетних коштів і т. ін. Згодом в інтернеті, як гриби після дощу, почали з являтись статті, у яких йдеться про те, що Молоток і голосує не так, і робить не те, і, взагалі, він злочинець. Як відреагували на такі закиди?
— Спокійно відреагував, бо вже не раз доводилось зустрічатись з роботою «міфотворців». Що тільки про мене не писали, але у невеликих містах і селах, де всі один одного знають, важко змусити людей повірити у відверту брехню. Моє ім’я часто пов’язують з Шосткинською ТЕЦ, звичайно, тільки у негативному контексті. Так, свого часу я був головою наглядової ради Шосткинської ТЕЦ і досі вдячний колективу, з яким ми крок за кроком виходили з тієї безодні, у якій опинилось підприємство через недолуге хазяйнування. Не буду вдаватись у подробиці, шосткинці добре знають, що і як відбувалось. І хоча вже багато років я не маю відношення ні до ТЕЦ, ні до тарифів, легенда про те, що у всьому винен Молоток і досі жива. Більше того, нечисті на руку писаки переключились на моїх друзів та знайомих. Момент «слави» настав, що зайвий раз підтверджує, що всі ці роки я працював не даремно. Щиро вдячний людям, моїм землякам, які вірять не словам, а ділам.
Всі мої статки — у декларації, законотворчість — на сторінці Верховної Ради, моя робота — у звітах та на сторінках у соцмережах. У кого є до мене питання, пропозиції, будь ласка, телефонуйте, пишіть, приходьте, будемо розбиратись і працювати над тим, щоби у наших містах і селах відбувались зміни тільки на краще.
— Чи готові працювати з новообраним Президентом, як ставитесь до його ініціатив щодо зняття недоторканності з депутатів, запровадження закону про незаконне збагачення? Чи не плануєте часом примкнути до якоїсь політичної сили?
— Президента обирають люди і їх вибір я завжди поважав і поважатиму. Оскільки у нас діє парламентсько-президентська форма правління, то, будемо сподіватись, і у ВР будуть обрані депутати, які вболіватимуть за людей. Ось тоді все буде гаразд і не важливо, від якої вони будуть партії. За закон про зняття депутатської недоторканності за свою каденцію я голосував вже мабуть разів 4 — завжди «за», про незаконне збагачення, також — однозначно «за», тим більше наразі там усунуті всі юридичні казуси, які входили у протиріччя з Конституцією. А щодо партій, то ніколи не був партійним і не збираюсь, у мене «бос» один — мої виборці.
— Наразі багато нарікань на медичну реформу. Невдоволені ходом реформування і пацієнти, і медичні працівники. Що робити?
— Так, дієвість реформування низька. Доступність медичних послуг не зростає, а навпаки, якщо раніше у разі підвищення тиску можна було викликати швидку, то тепер медики лише порекомендують, що тобі треба зробити, щоби поліпшити свій стан. Не приїдуть вони і у разі високої температури. Безумовно, треба фахово підійти до вирішення цього питання і вжити відповідних заходів з тим, щоби змінити цю ситуацію. Зі свого боку роблю все можливе, аби підвищити доступність медичних послуг для людей. У минулому році для медичної служби Шосткинщини було придбано три нових санітарних автомобілі. Транспорт забезпечить мобільність і оперативність сільських медиків, які зможуть вчасно прийти на допомогу, врятувати не одне людське життя. Також триває реалізація медичного проекту «Здорова Сумщина», який був ініційований мною з метою наблизити медичні послуги до людей і зробити дійсно доступною первинну діагностику. У рамках проекту вже проведено декілька виїзних прийомів лікарями Сумської обласної клінічної лікарні. Люди мали змогу, не виїжджаючи за межі населеного пункту, безкоштовно пройти медичний огляд та отримати професійну консультацію вузьких спеціалістів: ендокринолога, лора, окуліста, невропатолога, пульмонолога, гінеколога. Також проводилось ультразвукове дослідження.
— Великою проблемою як на Шосткинщині, так і на Конотопщині залишаються працевлаштування і низький рівень заробітної плати. А життя дорожчає.
— Саме тому одним з пріоритетів для мене було і залишається відновлення доріг. Це артерії життя! З якісними дорогами шанси завести інвесторів збільшуються в рази. Тож працюємо над цим. А тим часом відкриваємо і нові підприємства, де люди отримують гідну заробітну плату: Шосткинський елеватор, виробництво пральних порошків, зміцнюючої сітки і т.д.
— Вам часто дорікають, що, займаючись ремонтами та реконструкціями, Ви відбираєте хліб у міської влади, натомість Ваша місія — законотворчість? Скільки законів вже написали?
— Так, мені не раз закидали мої опоненти, що я займаюсь не своєю роботою. Кажуть: «Твоє діло — закони, комунальна сфера — не рівень народного депутата». Скажу так: одне іншому не заважає, більше того, конкретна робота на місцях найкраще допомагає зрозуміти, що треба змінити в законодавстві, щоби вирішити проблеми, які турбують моїх земляків, а отже і більшість жителів країни. За неповні чотири роки мною у співавторстві з іншими депутатами було подано на розгляд понад 80 законопроектів.
— За декілька років Вам вдалось реалізувати багато проектів, спрямованих на соціально-економічний розвиток міст і сіл виборчого округу. Один з наймасштабніших — це дорога Шостка—Кролевець. Які плани на майбутнє?
— Коли мої земляки вперше мені довірили захист своїх інтересів, дороги я будував тільки у мріях. А розпочинали ми відновлення дорожньої інфраструктури з внутрішньодомових проїздів, з під’їзних доріг. Мабуть, на все життя запам’ятаю, як старенькі бабусі просили підрівняти дорогу до цвинтаря. Сьогодні вже маємо чудову дорогу від Шостки до Кролевця, до Пирогівки. Відремонтовано частину дороги Шостка—Глухів, на завершальній стадії ремонт вул. Воронізької. Зроблено багато, але планів ще більше.
Мрію, що вже наступного року розпочнемо ремонт дороги Шостка—Ямпіль та Зноб-Новгородське.
— Ще на початку своєї депутатської діяльності Ви почали відновлювати міські парки та сквери. Два роки тому у Шостці було відкрито колесо огляду, рік тому — фонтан. З цього приводу були різні думки, чим Ви керувалися при виборі цих об єктів?
— Так, мені казали, що поява таких об’єктв «не на часі», але чи може бути дитинство не на часі? Воно є і крапка, і якщо можна зробити так, щоб наші діти хоча б на краплиночку стали щасливіші, то треба братись і робити, зараз, бо іншого дитинства в них вже ніколи не буде. Фонтан збудовано за державні кошти, які б залюбки використало якесь інше місто, якби мені не вдалося довести колегам, Уряду, що пішохідний, музичний фонтан з різнокольоровою підсвіткою потрібен саме Шостці. І як виявилось — не помилився, варто було тільки поглянути у щасливі очі тих малюків, які плескались у фонтані, і батьків, які раділи від того, що їх діти щасливі. Великі плани по облаштуванню скверу ім. Кожедуба у Шостці. В ідеалі це має бути дитяче містечко, де б діти могли проводити час з користю та задоволенням. Також дуже важливо, що, не дивлячись на різного роду політичні перипетії, нам вдалося відстояти чесне ім’я нашого славетного льотчика-аса Івана Микитовича Кожедуба і увіковічнити його і в назві скверу в тому числі.
— Окрім цього, Ви активно взялись за встановлення дитячих і спортивних майданчиків як у містах, так і у селах…
— Діє програма по встановленню дитячих майданчиків. Наразі таких комплексів на Шосткинщині вже встановили 9, і 18 — у Шостці. Ц цьому році плануємо встановити ще 15.
Будуємо також спортивні майданчики. Зокрема, сучасне футбольне поле зі штучним покриттям вже функціонує у шосткинській школі № 9 та у дворі по вул. Робочій, 5.
Триває реконструкція стадіону «Зірка»..
У селі Ковтуновому у цьому році встановили багатофункціональний спортивний майданчик. Подібні плануємо встановлювати і в інших населених пунктах мого виборчого округу.
На потреби освітньої сфери минулого року було додатково виділено 500 тис. грн. Кожна школа, дитячий садок, позашкільний заклад отримали по 50 тис. грн., які вони можуть використати для вирішення нагальних потреб.
— Вибори Президента показали, що невдоволення суспільства діючою владою досягло критичного рівня. Люди покладають надію на нових політиків, хочуть бачити нові обличчя в Раді. Що скажете з цього приводу?
— Скажу одне — керуйтесь не емоціями і мріями, а логікою і розумом. Хоча б дізнайтесь більше про ту людину, за яку збираєтесь голосувати. Коли я вирішив йти в депутати, у мене не було ні багатої сім’ї, ні впливових родичів, ні високих покровителів, як немає і до сьогодні. Я пишаюсь тим, що я депутат від Сумщини, що у Раді мене знають як Молотка з Шостки, що мої колеги вже переймаються проблемами конотопського трамваю і вболівають за ремонт тих доріг, яких і на карті немає.
Дякую моїм землякам за віру в мене і довіру!