Ліцензування азартних ігор та лотерей – за 5 місяців до державної казни надійшло менше ніж 10% від річного плану

Сьогодні відбулось засідання підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати.

✅Опрацювали висновок Рахункової палати про результати аналізу виконання Держбюджету у першому кварталі поточного року. ‼На жаль, як і в минулому році, простежується негативна тенденція невідповідності планових і фактичних показників, що свідчить про прорахунки прогнозування доходів при складанні проекту державного бюджету та недоліки їх помісячного планування.

📌Яскравий приклад – ліцензування азартних ігор та лотерей. За 5 місяців до державної казни надійшло менше ніж 10% від річного плану.

❓А відтак 6 бюджетних програм, які стосуються культури, охорони здоров’я, інфраструктури, соціально-економічного розвитку територій ризикують залишитись лише на «папері».

📌Крім того, до спеціального фонду державного бюджету передбачено зарахування надходжень Нафтогазу за результатами ревізії Держаудитслужби із спрямуванням на здійснення вакцинації, боротьбу з COVID-19 та збільшення зарплати медикам, проте такі надходження за січень-травень не надходили.

👎І подібних невідповідностей, які гальмують процеси розвитку країни, місцевих громад, чимало.

✅За результатами розгляду і обговорення, разом з колегами ухвалили низку рекомендацій для Кабміну щодо врегулювання наявних проблем і усунення недоліків в процесі виконання Бюджету у поточному році.

– Народний депутат України Ігор Молоток