Прийняли за основу важливий законопроект щодо підтримки малих та середніх сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств

Сьогодні прийняли за основу важливий законопроект щодо підтримки малих та середніх сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств (проект Закону України “Про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві” № 3505-2).

Зокрема, створення Фонду значно полегшить доступ виробників сільськогосподарської продукції до кредитних ресурсів.

Не секрет, що при кредитуванні люди, які працюють на «землі» стикаються з більшими операційними витратами і вищою платою за ризик неповернення кредиту, оскільки не можуть запропонувати значну заставу за наданий кредит.

Їм пропонують кредит під непідйомні 20 – 22 % річних, тоді як для великого бізнесу ці відсотки в рази нижчі, а у більшості випадків кредит малим підприємствам і фермерам просто не надають.

Фонд часткового гарантування дозволить покрити частину збитків фінансованих установ у разі неповернення кредитів, що стимулюватиме банки співпрацювати з малими та середніми підприємствами, фермерами, а їм, у свою чергу – розвиватися.

У підсумку ми отримаємо значне зміцнення економіки.

– Народний депутат України Ігор Молоток