Щоб вирішити проблему Попівки – потрібна допомога держави

Днями під стінами Сумської облдержадміністрації відбувся мітинг, учасники якого вимагали від влади рішучих дій щодо вирішення екологічної проблеми у селі Попівка, від наслідків якої страждає велика частина Конотопського району.

Мова йдеться про нестерпний сморід, який у теплу полу року перетворює життя конотопців і мешканців прилеглих сіл на суцільне пекло. Джерело забруднення повітря і ґрунтів – вміст бардовідстойників Попівського спиртзаводу, де змішуються відходи виробництва і каналізаційні стоки селища.

Про Попівську проблему я знаю не з чуток. Особисто займаємося разом із Попівською громадою, із Конотопською громадою. Ми з фахівцями вирішили, що для того, щоб вирішити цю проблему, той сморід, від якого потерпають мешканці Конотопщини, мешканці міста Конотоп, – потрібно збудувати окрему каналізаційну систему для Попівки.

На сьогодні відходи від виробництва Попівського спиртзаводу й відходи від життєдіяльності деяких будинків Попівки з’єднані разом, і це перетворюється у той колапс, який люди бачать уже два роки.

Наразі Попівська громада, її бюджет не може вирішити це питання, бо це стосується не лише Попівки, а й 100 тисяч людей, які мешкають в окрузі. Ми звернулися до обласної адміністрації нашої області, обласної ради, ми звернулися до Міністерства регіонального розвитку для того, щоб разом вирішити ці питання.

Упевнений, що тільки спільними зусиллями у нас може бути співфінансування Попівської громади, обласної ради і державного бюджету – і в цьому питанні ми тоді тільки поставимо крапку. Питання дуже «пахуче» (в лапках), і я впевнений, що найближчим часом нам потрібно завершити той бюджет, який допоможе жити і вільно дихати мешканцям і Конотопа, і Конотопського району.

Проект дороговартісний і потребує підтримки держави. Тільки за умови об’єднання зусиль влади всіх рівнів ми зможемо поставити крапку у «пахучій» історії Попівки. Сподіваюсь, нам це вдасться вже цьогоріч.

– Народний депутат України Ігор Молоток