Вирішення проблем конотопських вищих професійних училищ №4 та №8

Розміщення двох навчальних закладів в одній будівлі, затягування процедури призначення керівників вишів, нерозуміння державної політики щодо співвідношення зарплат і тарифних сіток педпрацівників – це лише частина запитань, на які довелося відповідати народному депутату України Ігорю МОЛОТКУ під час зустрічі з колективами Конотопських вищих професійних училищ №4 та №8.

Керівництво та викладачі двох Конотопських ВПУ довго чекали на зустріч з нардепом, адже за словами працівників вишів, Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації майже три роки затягує із вирішенням цих наболілих питань. Наразі, залишилася єдина надія – звернутися за допомогою до Ігоря МОЛОТКА, аби він доніс проблеми освітян до Міністерства освіти і науки. Народний депутат запропонував присутнім вгамувати емоції і запропонував конструктив. По-перше, одразу зателефонував очильниці обласної освіти, яка запевнила нардепа у якнайшвидшому вирішенні питання з призначенням керівників конотопських вишів. Щодо подальшої форми співіснування – об’єднання чи розмежування двох ВПУ, спочатку мають визначитися самі колективи. 


«Саме від вас залежить подальша доля вишів, тому потрібно боротися за майбутнє своїх альма-матер, – зазначив народний депутат України Ігор МОЛОТОК. – Зараз усім важко, але я бачу майбутнє України за професійно-технічною освітою».

Спілкуючись з освітянами, представник вищого законодавчого органу запропонував взяти їм безпосередню участь у вдосконаленні нинішньої законодавчої бази щодо профтехосвіти. Адже час і ринок постійно диктують свої закони, нехтування якими може призвести до негативних наслідків. Це стосується, у першу чергу, запровадження підготовки фахівців за новими, інколи екзотичними, але затребуваними спеціальностями, зберігаючи при цьому власні традиції та досвід.

Народний депутат України Ігор Молоток