Взяв участь у міжнародній конференції «Парламентський контроль у XXI сторіччі»

Сьогодні взяв участь у міжнародній конференції «Парламентський контроль у XXI сторіччі».

✅Говорили про досягнення та проблеми у здійсненні парламентського контролю в Україні, Європі, США, Великобританії, про те, як вплинула пандемія на його ефективність.

🖍Очевидно, що карантинні обмеження внесли значні зміни у всі сфери життя, не стала виключенням і парламентська діяльність, зокрема, в частині здійснення контролю.

✅Наразі ми застосовуємо різні форми дистанційної роботи. Зокрема, протягом останнього року значна частина засідань підкомітетів та Комітету з питань бюджету проводилися в форматі онлайн.

🤝Варто зазначити, що в онлайні ми зустрічаємось вдвічі частіше, ніж в офлайні.

📌Ще до початку пандемії ми запровадили заслуховування звітів про проведення аудитів Рахункової палати на засіданні підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати Комітету з питань бюджету.

✅Для обговорення запрошуються члени Рахункової палати, керівники міністерств, народні депутати з профільних комітетів.

‼️Як показала практика, цей метод не тільки сприяє конструктивній комунікації між законотворцями і виконавцями, а й підвищує ефективність парламентського контролю, що особливо важливо саме зараз, в умовах пандемії.

🖍Окрім цього, детальні обговорення в стінах комітетів дозволяють парламентарям залучати членів Уряду до відповідальності за дії своїх департаментів чи всього відомства.

‼️Безумовно, COVID-19 змусив нас дещо змінити форми роботи, проте якість виконання нами професійних обов’язків, парламентського контролю в цілому була підвищена.

✅Детальніше можна дізнатися тут https://www.radaconference.org.ua/

– Народний депутат України Ігор Молоток