За 2,5 роки незаконні рубки лісу нанесли Україні шкоди на 736 663,4 тис. гривень

Сьогодні на засіданні підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати Комітету Верховної Ради України з питань бюджету обговорили результати проведених Рахунковою палатою аудитів ефективності використання бюджетних коштів.

Зокрема, йшлося і про видатки, спрямовані на ведення лісового і мисливського господарства. Звернувся до голови Держлісагенства України з запитанням, яке хвилює багатьох людей, стосовно незаконних рубок.

За даними Рахункової палати їх обсяги за два з половиною роки склали 118,1 тис. куб. м, загальна сума нанесеної шкоди – 736 663,4 тис. гривень.

За словами керівника Держлісагенства, з метою підвищення контролю, наразі ведеться робота по удосконаленню системи електронного обліку деревини і ведення державного лісового кадастру. Нажаль, Мінагрополітики не здійснювало видатки на упорядкування земель лісового фонду, як результат – відсутність достовірної інформації про якісний і кількісний стан лісового фонду України, поділ лісів на категорії і т. ін.

Також в ході аудиту було виявлено ряд випадків нецільового і неефективного використання бюджетних коштів, не в повній мірі реалізуються бюджетні програми щодо забезпечення збалансованого розвитку лісового і мисливського господарства. Узгодили спільні рекомендації для Уряду та профільних міністерств щодо виправлення ситуації.

– Народний депутат України Ігор Молоток