Зареєстровано закон, який передбачає державну підтримку для виробників молока

Виробництво молока на Сумщині, як і в цілому по країні, стрімко скорочується, тоді як його імпорт – росте швидкими темпами.
Під час зустрічей з селянами, фермерами народний депутат України Ігор МОЛОТОК неодноразово обговорював цю проблему і шляхи її вирішення.
Результатом спільних напрацювань став законопроект № 5297, який передбачає запровадження окремого виду державної підтримки для виробників молока.

Зокрема, разом з колегами з депутатської групи «За Майбутнє» ми пропонуємо надавати бюджетну дотацію за кожну тонну молока. Її розмір залежатиме від виду підприємства та якості продукції.
Невеликим господарствам, сімейним фермам, кооперативам дотація буде надаватись на продукцію від 4 до 8 тон молока на одну корову. Великим сільгосппідприємствам – від 6 до 10 тон.
Виплати будуть здійснюватися відповідно в межах 150-200 мінімальних зарплат на одного суб’єкта господарювання, – зазначив парламентар.

При цьому важливо, щоби худоба була зареєстрована і якість молока відповідала стандартам безпечності та якості, у першому випадку – України, у другому – експортної продукції. На думку нардепа, це дасть змогу збільшити обсяги виробництва і спрямувати дотаційні кошти на підвищення якості продукції.
Законопроект вже зареєстровано.

Будемо наполягати на тому, щоби якнайскоріше він був винесений на голосування. Сподіваюсь на підтримку колег з інших фракцій, – сказав Ігор МОЛОТОК

– Народний депутат України Ігор Молоток